RSU SKMK studentu pašpārvaldes logotips

Haļavnajā dizaina izlozē viņi neuzvarēja, bet es gribēju mūsu topošajiem mediķiem izpalīdzēt un izstrādāt studentu pašpārvaldei logotipu.

Šis uzdevums bija daudz grūtāks nekā man likās un galvu lauzīju ilgi un dikti, tad nu lūk trīs varianti, kas tika atlasīti. Un neņemt vērā fonta izvēle, jo šobrīd izstrādāju tikai pašu logo.

Grāmata  liekas ir pats spēcīgākais simbols, manā skatījumā, mācību iestādei, kā arī likumam, kur es saskatu paralēles, jo studentu pašpārvalde gan aizsargā studentu tiesības, gan intereses. Trīs zvaigznes ir iekļautas, jo klients vēlējas. lai ir saistība ar RSU logotipu, prasības un RSU logo varat skatīt ieraksta beigās.

 

Šo izveidoju pēc diskusijas ar savu draugu, lai gan abi nepiekrītam, ka absolventa cepure iederētos, bet tā ir pati pirmā asociācija ar studentiem. Kāpēc nepiekrītam? Jo cepuri saņem absolvējot nevis kamēr esi students, šis protams ir debatējams jautājums.

 

Pati pirmā idejas versija pie kuras strādāju un pats pēdējais variants. Ātri uztverams un simbolizē aizsardzību, ar medicīniskiem simboliem.

Padalīšos ar visām skicēm, kas tika izveidotas:

Tālāk varat izlasīt jautājumus un atbildes, ko uzdevu pirms logotipa izstrādes:

Sveiks, Ervīn!

Tad nu beidzot esam izdomājuši, ko aptuveni vēlētos redzēts saistībā ar logo.

1. Kompānijas vārds? – RSU SKMK Studentu Pašpārvalde (gari, bet nedrīkst no tiem burtu saīsinājumiem atteikties);

2. Kādus pakalpojumus sniedzat? Studentu Pašpārvalde nodarbojas ar studentu interešu aizstāvību un koledžas reprezentēšanu. Tas nozīmē, ka logo tiktu izmantots gana bieži – gan dalībā informatīvos/izklaidējošos studentu pasākumos, gan izdales materiālos/publikācijās (gan drukātā formā, gan elektroniski);

3. Mēķauditorija, pircējs? Mērķauditorija ir jaunieši – studējošie un pēdējo klašu skolēni (17-25 g.v.);

4. Konkurenti? Konkurenti ir jebkura cita augstākās izglītības mācību iestāde Latvijā, primāri – medicīnas programmu īstenotāji (RSU, LU un medicīnas koledžas). Par konkurentu logo neesam sajūsmā – izcilu piemēru nav.

5. Kā jums patīk konkurentu logotipi?  Ir daži logo, kas varētu vedināt domas pareizajā virzienā (sk.pielikumu “patik1”, “patik3”, “patik6”).

Vienojāmies, ka jāparādas kam tādam, kas saistīts ar medicīnu (svari, čūska), bet negribētu tādā emblēmiskā stilā (sk.pielikumu “nepatik”);

6. Kādam vārdam jāparādās logotipā? Logo jāparādās nosaukumam – RSU SKMK Studentu Pašpārvalde. Būtu labi, ja logo varētu lietot arī bez nosaukuma, Sauklis nav nepieciešams;

7.  Kas logotipam būtu jāizsaka? Logotipam jābūt vairāk atraktīvam, nekā lakoniskam. Ar vairāku krāsu salikumiem, jo mērķauditorija ir ļoti jauni cilvēki. Logo jāpauž vienotība, aizrautība, bet tajā pašā laikā arī inteliģence.

8. Vai ir kādas noteiktas krāsas? Izmantot var krāsas no pašas koledžas logo (sk. pielikumā “RSU SKMK logo”). Šiem abiem logo būtu vēlams kāds vienojošs elements.

9. Kas logotipam būtu jāizsaka? Populārākā šī brīža studentu ideja: trīs krāsainu cilvēku ēnas, kas sasietas kopā ar medicīnas čūsku vai trīs krāsainu cilvēku ēnas, kas šūpojas medicīnas svaros.

Darbs atrodas kategorijā

,

Birkas

One response

  1. […] No piedāvātajiem logotipiem, tika izvēlēts lūk šis: […]