Šis ieraksts ir domāts tiem, kas nesaprot starpību starp failiem logo.eps un logo.doc vai kas ir “logo vektoros” – ko parasti jautā dizaineri klientiem.
Kāpēc neder word dokuments?
Jo visticamāk, ka logo.doc saturēs mazas izšķirtspējas bildīti, kuru nevarēs kvalitatīvi nodrukāt. Lūk jums piemērs, kas notiktu ar logotipu no word dokumenta, ja mēs viņu izstiepsim, teiksim, priekš plakāta:
Kāpēc dizaineri vienmēr jautā pēc logotipa vektoros?
Jo vektorus var palielināt un stiept lielumā, cik vien vēlas, bet bildi (rastru) nevar palielināt par jau esošo bildes lielumu, skatīt piemēru.
Tāpēc drukas failiem neder mazas bildītes, jo tad tiks nodrukāts pikseļains murgs, kas redzams piemērā ar Dzintars logotipu.
Kā atšķirt vektoru logotipu no bildes logotipa?
1) Atšķirt var pēc formāta, kuru nosaka faila palašinājums aiz punkta – logotips.eps (eps fails), logotips.jpg (jpg fails) vai logotips.doc (nekam nederīgs fails). Uzzināt formātu var arī ielūkojoties faila Properties (labais klikšķis uz faila). Var arī mirkli paturot kursoru nekustīgi virs faila un viņa tips tiks uzrādīts:
Protams, ka ir dažādas operētāsistēmas un padoms visiem nederēs.
Kādi failu formāti DER dizaineriem un kādi NEDER?
Der:
.pdf (Portable Document Format)
.eps (Encapsulated PostScript)
.svg (Scalable Vector Graphics)
Daļēji der (jo šīs ir divas dažādas programmas un ne visiem ir abas divas un tas ir papildus laiks atrast kādu ar noteikto programmu, kas varētu pārveidot uz citu formātu):
.ai (Adobe Illustrator)
.cdr (CorelDraw)
Neder:
. jpg (der gadījumos kad druka ir CMYK nevis Pantone un bildes izmērs ir pietiekamā lielumā (300dpi))
.doc (bildes iekopēšana iekš word dokumenta nemainīs faila formātu, tā joprojām būs bilde)
.xls
.bmp
.gif
Ja ir kādi jautājumi, droši rakstiet komentāros.
p.s. protams ir gadījumi, ka kāds bildi saglabā, kā .eps vai citā formātā, tā teikt: Дураков везде достаточно!
Āmen! Paldies! Beidzot kāds vienuviet ir uzrakstījis to, ko bieži vien nākas censties paskaidrot .doc mīlētājiem. Turpmāk nevajadzēs skaidrot – sūtīšu linku uz šo!
“Paņemiet logo no mūsu mājaslapas…” – a tur 4 kb .gif bildīte 😀
Un tad seko – kā neder? Izdomājiet kaut ko, mēs taču jums par to maksājam!
Bet, ja es iekopēšu logo no mājaslapas doc failā un tad pārsaukšu to par eps failu, tā taču arī derēs, vai ne?
Protams, ka derēs 😀
Nejuha nederēs, nečakarē smadzenes.§
a tu pamēģini 😀
labs mēģinājums skaidrot! cerams, cilvēki arī ieskatīsies un aizdomāsies 😉
Es paklusešu par to, ka arī Encapsuulated PostScript formāta failā var tikt iekļauta rastra bildīte (ir redzēts). Bet es neklusēšu par to, ka ir aizmirsts tas vienīgais īstais vektorgrafikas standarts, kas pašlaik vispār ir izmantojams: SVG.
PDF, EPC, AI un CDR ir murgs. Ja pārsūta vektorgrafika no viena datora citā, tad tā ir jāpārsūta standarta formā un tāda ir tikai viena – SVG!
.svg ir vecs formāts un neteiktu, ka ikdienā būtu bieži manīts, tāpēc neteiktu, ka tas ir vienīgais īstais standarts.
SVG ir vairākas dekādes jaunāks par EPS un PDF. AI un CDR mainās regulāri, bet par to pirmajām verisjām SVG arī ir jaunāks. Turklāt tas ir vienīgais atvērtais vektorgrafikas standartizētais failu formāts, ko turklāt var izveidot un atvērt visas vektorgrafikas programmas.
Tas ka ikdiena tev cilvēki sūta parastu tekstu HTML epastā ar Word pielikumu, nenozīmē, ka tas ir pareizi. (par ko arī ir šī posta stāsts).
Tāpēc ja jau ieteikt, tad jāiesaka noteikti tikai un vienīgi SVG.
viss pareizi un skaisti kamēr ņemamies uz ekrāna. kad nonāk līdz drukai – cmyk krāsas, solīdās krāsas, icc krāsu profili, lai gan ir svg specifikācijā paredzēti, instrumentu līmenī netiek lietoti.
Kaut kā baigi kategoriski. Man pilnīgi nekad, nekad, nevienā, nevienā tipenē, nevienā apdruku kantorī, nevienā avīzē vai žurnālā nav prasīts svg, tikai epši un citkārt pdf.
tas vairāk attiecas kad logo vajag ielikt kādā maketā, drukai protams pdf vai eps ne jau svg.
FAIL!!!, kāpēc neder WORD ?????
Varu uzzīmēt logo ar WORD/Drawing Tools, nosūtīt Tev un varēs jelkādu izmēru uztaisīt, arī uz PDF eksportēt ja Tev tā ērtāk.. un pie 1000% nekādu kropļojumu.
Absolūtajam iesācējam labs ievads.
Diemžēl vajag arī apmācīt pusmuļķus aka atveram jpg bildi iekš photoshop, saglabājam kā pdf un voala – vektorformāts.
SVG ir vienīgais īstais????
Un kā šamajam ar CMYK???
Kuramējā SVG versijā ir iepsējams padot tālāk CMYK un spotkrāsas??
nav ne jausmas, pievienots dēļ ieteikuma.
Paaaaaaaaaaaallllldddiiieesss!!!!!!
Mēs ne tikai pārsūtīsim šo ierakstu nezinātājiem, bet arī pārpublicēsim savā lapā 🙂
A: Vai es varu sarunāt, ka Jūs man atsūtat uz epastu?
B: Jā, kurā pilsēta Jums ir tas epasts?
hahahha šis ir ļoti labs
virsrakstā nevajag komatus, bet vispār (trīs reizes nospļaujos pār plecu) – nu jau ļooti labu laiku nav nācies ar šādiem brīnumiem saskarties. atceros kā ļaunu murgu.
Kā lai uztaisa dunder mifflin logo uz jakas? Vajag baltus burtus & bez fona. Man nav photoshops. Atkodu it kā īstos fontus – Impact un Tahoma..
What is 8 + 5 ? To man jautāja, lai submitotu!
What?
es ceru, ka būsi tik laipns un atbildēsi, jo Marty ir izmisis!
2 + 12 ?
http://www.ehow.com/how_4421430_convert-jpeg-vector-image.html
http://www.youtube.com/watch?v=8q_P4UGClFY
Gan jau dažas minutes aizņems pro dizaineriem. lai galva nesāp no doc
P.S.- cik zināms apreizs logo ir samērā vienkārš un atmiņā paliekošs.
Ak jel, ja tu domā ka treisošanai ir kāda jēga no 15Kb bildīes, tad saprotams, ka neesi ar šādām lietām saskāries vai izmantojis IL. Hahaha pro dizaineriem galva nesāp, give me a break.
Tas .svg (Scalable Vector Graphics) ir kaut kas mazliet labāks par .wmf (Windows Metafile) un sekojošo .emf (Enhanced Metafile) – eleganti stumdās pa vektoru zoftiem, bet CMYKus un SPOTus nespēj saturēt. Kaut kas pa vidu – ne cepts, ne vārīts. Lielākoties par viņiem varētu fanot webu ražotāji un html frīki. 😛
No otras puses raugoties, augstāk minētie formāti ir jebkurā gadienā labāks risinājums nekā treisot 15 Kb logo no klienta mājas lapas – jebkurš lielais vektoru un drukas layoutu zofts atbalsta ķeksējumu, lai nāk ārā CMYK. Ar spotiem gan vajadzēs pacīnīties. Lai gan … ja sāk izmantot spotus, tad jau pašā sākumā tiek automātiski atmesti visādi kreisie formāti.
Tas bija ātri un mazliet no drukas skatpunkta. 😛
FreakArt mums te kaut kur pa vidu – kā cienījamais mākslinieka kungs un radošā dvēsele – fišku rubī un spēs sagatavot izejmateriālu gan webam, gan drukai. 😉
pēc failu ikonām spriežot, Tev joprojām ir CS2. kā tad tā?
Ja kāds sūta šo linku tiem, kuriem ap šo nav ne mazākās zināšanas, tad OBLIGĀTI vajag pieminēt, lai komentārus nelasa!!!
Te parādījušies daži labi ‘advancēti gudrīši’, kuri arī nesaprot, ko paši maļ, par spīti tam, ka daža izmantoto vārdu krājums varētu liecināt par zināšanām.
Mazliet jāpamācās, tad viss kļūs skaidrs!
Lai veicas mācībās!