Latvijas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 20.gadadienas logotips

Ir noslēdzies Latvijas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 20.gadadienas logotipa konkurss, kurā piedalījos arī ar savām logotipa idejām un skicēm. Zemāk lasām mans iesniegums konkursa žūrijai.

Devīze: BARIKĀDES

Idejas apraksts.
Kad Latvija atguva savu neatkarību man bija 9 gadi, un pirms lielajiem svētkiem un neatkarības pasludināšanas es labi atceros barikāžu laikus. Vīri no ģimenēm devās uz Rīgas centru un Vecrīgu, lai nosargātu Latviju. Sievas gatavoja pārtiku un adīja zeķes tiem kas piedalījās barikādēs. Tas bija liels tautas vienotības un varenības mirklis, kas tagad varbūt ir zudis un aizmirsts. Tamdēļ mana izvēlētā tēma ir barikādes. Kā simbols, kurš liek atcerēties kā mēs ieguvām savu neatkarību un cik vienoti mēs bijām, lai to sasniegtu.

 

Logo Nr.1
Šī bija pirmā versija pamatdomai – sakrustoti koki, kas simbolizē barikādes, stilizēta dzeloņdrāts, Latvijas valsts karogs, kurš plīvo un skaitlis 20. Kopējo kompozīciju veidoju dinamisku – barikādes krusts stipri ieliecies, lai noturētu plīvojošo karogu – nosargātu valsti.
freakart_lv_latvijas_neatkaribas_20_gadskartas_logotips_03

 

Logo Nr.2
Šinī logotipā dzeloņdrātis ir nomainītas pret ērkšķiem, kas tēlaināk parāda mūsu grūto un tālo ceļu līdz neatkarībai. Per Aspera.
freakart_lv_latvijas_neatkaribas_20_gadskartas_logotips_02

 

Logo Nr.3
Pēdējais logo variants sastāv no no divām barikāžu simbolikām un karoga, pamatdoma ir tāda pati, vienīgi šeit, abas barikādes veido romiešu skaitli 20 (XX).
freakart_lv_latvijas_neatkaribas_20_gadskartas_logotips_01
 
Lūk arī Latvijas Valsts prezidenta kancelejas vadītāja rīkojumu izveidotās žūrijas komisijas izvēlētais uzvarētājs:Logotipā attēloti 20 Latvijas neatkarības gadi, kas kā stari aptver mirdzošu saules ripu. Dinamiskā saule simbolizē Latvijas neatkarības atjaunošanu kā panākumus neapturamai tautas kustībai, kas uz visiem laikiem izmainīja mūsu tautas un valsts likteni. Vienlaikus logotips atspoguļo valsts atjaunošanu, kas tāpat kā saules lēkts un riets arvien turpinās un ir mūžīgs process, stāsta Valsts prezidenta Preses dienestā. (avots: Diena.lv)

Just showing off my logotype entries in a contest, it’s for the 20th anniversary of  independence of Latvia!

 

 

9 thoughts on “Latvijas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 20.gadadienas logotips

 1. kalvis

  Man Nr.2 patīk. Vispābā Tavi varianti ir daudz intuitīvāki. Tās bumbas man, piemēram, neko neizsaka, bet ja neko neizsaka, tad arī interese nav.

  1. freakart Post author

   Lai jau atkal man piedod autors, bet Corel stils nav mans mīļais, kaut arī pats agrāk izmantoju viņu.

   Man viņu parādot pat nerodas nojausma ka runa iet par Latviju kur nu par neatkarību.

   made in USA bēdu brālis

 2. a

  Salidzinot tavu un uzvaretaju logotipu, es izvelu uzvaretaju logo, jo vinš ir pozitivāk. Priekš manis 4. majs ir svētku diena, nevis barikāžu diena.

  1. freakart Post author

   …un cenšamies aizmirst kā mēs to neatkarību ieguvām. Nav jau jāraud, tas ir tikai simbols, lai cilvēki atcerētos.

 3. freakart Post author

  kas tieši? Man barikādes momentāli asociējas ar sakrustotiem baļķiem un dzeloņdrātīm, kā karā. Un XX veido grieķu ciparu 20, man likās ka tas bija forši 🙂