Pirms laika jau biju pamanījis stulbums.com komiksus un skatos joprojām jauni un jauni komiksi ir nākuši klāt. Visiem kam ir vēlme izsmieties spied uz šīs saites stulbums.com

Zemāk arī nopietni/nenopietna intervija ar komiksu autoru.

Kāpēc visur paraksties kā Tas Lops? Iesauka? Interneta pseidonīms?
Interneta pseidonīms. Sākumā bija vājš priekšstats par to, kā īsti mans interneta projekts izvērsīsies. Gribējās visus anonīmi sūtīt dirst un troļļot. Nu tipa, „kurš lops ierēca par Freimaņa nāvi?” ”Tas lops ierēca.” „Kurš uzzīmēja kā Zatlers sūkā pimpjus?” „Tas lops”. Šobrīd gan kaut kā tā ideja vairs neliekas tik izcila. Agrāk gan.

Cik sen sāki zīmēt komiksus?
Atsāku zīmēt gadu atpakaļ, 2011.gada janvārī. Pirms tam zīmēju komiksus kaut kad pamatskolā. Arī mākslas skolā gāju, bet nepabeidzu. Pārgāju uz svarcelšanas pulciņu.

Vai tu gribētu dzīvot Mazā Kalna ielā?
Man ir visai miglains priekšstats par to, kur tāda atrodas. Laikam jau nē.

Kas lika tev komiksus sākt publicēt internetā?
Vēlme pēc fīdbeka. Un maza cerība pelnīt lielu kāpostu ar zīmēšanu un Adsensi.

 Kāpēc nevar sēdēt pārāk tuvu TV ekrānam?
Man jau šķiet, ka var.

Komiksu zīmē kad ir iedvesma vai nākas arī piespiesties?
Lielākoties strādā iedvesma. Esmu pārāk slinks lai sevi piespiestu.

VHS vai BlueRay?
Neskatos nedz vienu, nedz otru. DVD rip, lol.

Kas ir tava motivācija?
Man patīk komiksi. Un vebkomiksi. Un Latvijā tādu ir maz. Ļoti maz. Un daudzi no tiem, kas ir pieejami, ir visnotaļ sūdīgi. Gribas lai labu komiksu būtu vairāk, tāpēc zīmēju pats. Un citiem iesaku.

Vinnijs Pūks vai krokodils Gena?
Vinnijs Pūks. Tas zaļais vieplis, kopā ar ausaino mudaku Čeburašku, ir tāds savdabīga kretīnisma paraugs. Neiesaku mūsdienu vecākiem rādīt to sūdu saviem bērniem.

Kā ir ar sižetiem – ieraugi tos ikdienā vai tīra fantāzija? (komikss par vīru kurš nošāva sievu bija desmitniekā, bet citi laikam to humoru nesaprata).
Izlaižu ikdienas informāciju caur savas uztveres prizmu un ievērtēju, vai kādas idejas var realizēt kā komiksu vai karikatūru. Piedomāju pie tā lai gala rezultāts patīk man pašam.

Vai apsver domu kādu dienu iesniegt savu darbu un iekļūt KUŠ! drukātajā grāmatiņā?http://komikss.lv/books/ )
Kā reiz šogad aizsūtīju viņiem savu darbu, lol. Esmu pāris „Kuš” numurus izlasījis, šķiet, ka viņiem tomēr tā pieeja ir tāda mākslinieciskāka. Tipa avangards un ārthauss, man vairāk patīk piezemētākas lietas.

iPhone 4S vai “pohujkatikzvana”?
Pohuj, ka tik zvana.

Ko tu gribētu pateikt tiem, kas šo visu izlasot dosies pētīt tavus komiksus?
Veči, mierīgāk, neapgāziet man serveri.
_______________________________________

p.s. paldies tam Lopam par feinajiem komiksiem un interviju. Un padod ziņu citiem, kam patīk web komiksi, atbalstīsim mūsu censoņus, kuru mums jau tā ir ļoti maz.

2 Comments

  1. Pingback: Stulbums.com - Intervija.