Lūk mana ideja Adwards speciālajai kategorijai. TELE2 uzdevums man nepatika (jāreklamē mobīlais internets, bet tā kā pats esmu iegrābies viņu dārgajā internetā tad nu roka necēas) un tamdēļ izvēlējos AS Diena .

No nolikuma:

Kampaņas reklāmas ziņa, kas

  1. Vēsta/ – parāda: presei pēc tās izlasīšanas ir iespēja atrast noderīgu pielietojamu; makulatūra pēc tehnoloģiskas un rūpnieciskas pārstrādes var pārtapt vērtīgā produktā; presei ir sava veida priekšrocības attiecībā pret digitālajiem medijiem.
  2. Liek aizdomāties:kādas ir avīzes priekšrocības attiecībā pret citiem/ digitālajiem medijiem?

  3. Rosina uz darbību:izmantot makulatūru lietderīgi gan pašiem, gan nododot to tālāk otreizējai pārstrādei.

Mana ideja:

“Neizmet vēsturi miskastē!”

Idejas apraksts:
Ir ļoti daudz ziņu portālu un alternatāvās žurnalistikas blogu, bet viena lieta, kas viņiem nav ir materiālā esamība. Raksti var tikt mainīti, laboti, pārvietoti utt. Plus daudzi raksti ir bez autora vai ņemti no kāda cita avota, kas varbūt nav paties (salacgrīvas metorīta piemērs). Tā kā avīzes tiek saglabātas valsts arhīvā tad tas ir lielisks logs uz mūsu sabiedrības vēsturi. Šābrīža avīzes pēc 200 gadiem tiks atrādītas kā mūsu laika spogulis, ko nespēs darīt digitālie mēdiji, jo viņu arhīvs balstās uz tehnoloģiju un tehnoloģijas mēdz pievilkt, turpretim piramīdas pastāv joprojām, lai arī būves instrumenti mums nav zināmi.

Akcijas apraksts:
Izveidot makalatūras pieņemšanas punktus (kioski, “Narvesen”), kur cilvēki varētu nodot savus žurnālus vai avīzes. Avīzes tiktu piegādātas visiem Latvijas arhīviem, kas pieteiktos un vēlētos saņemt šos materiālus. Visu pārējo makalatūru nodotu otrreizējai pārstrādei. Cilvēki par katru  nodoto avīžu daudzumu (kg) saņemtu kuponu vai kartiņu uzlīmju krāšanai (plus: ar uzlīmju krāšanu cilvēki jau ir iepazīstināti un mums tas atkārtoti vairs nav jādara). Pēc noteikta daudzuma sakrāšanas, kas veicinātu akcijas ilgumu (lielveikalu akcijas vidēji ilgst 6-12 mēnešus), cilvēks var par velti, kā atalgojums par makalatūras nodošanu, iemainīt savus kartiņu ar uzlīmēm pret grāmatiņu, kura būtu nodrukāta uz otrreizājās pārstrādes papīra (kas simbolizētu cilvēku atalgojumu par ieguldīto darbu nemetot avīzes miskastē). Grāmatas saturs sastāvētu no arhīvā esošām vecajām avīzēm, kā arī reklāmām kas bija noteiktajā laika posmā. Katrs vienas akcijas laikā izdotu 1 grāmatu par noteiktu laika posmu, nobeidzot ciklu ar 2000. gadu.Grāmatiņas izdotu par noteiktiem gadu posmiem un atspoguļotu gan svarīgus notikums Latvijā gan humoristiskus rakstus. Kā ir jau pierādījies, vēstures žurnāli ir ieguvuši lielu popularitāti sabiedrībā, bet tikai retais vēsta par Rīgu/Latviju balstoties tieši uz tā laika laikrakstos esošo informāciju.

Plusi:

  1. Akcijas garums 1 grāmatas izplatīšani.
  2. Nav jāizskaidro kā jākrāj uzlīmes
  3. Avīze tiek pasniegta kā vēstures glabātāja (grāmatiņa būtu tam piemērs)

 

Mīnuss:

  1. Makalatūras cenas attiecība pret papīru (5Ls par tonnu makalatūras)

Ideja videorullītim:

2 Comments

Leave a Reply

*

*